چرخه حیات مایت‌ها ۵ مرحله است، روی پوست بدن جفت گیری میکنند و پس از حدود 12 ساعت داخل فولیکولهای مو و یا غدد سباسه (چربی) تخم گذاری میکنند. 

advanced divider
مقالات پوست

مقالات مرتبط

advanced divider
مطالب بلاگ

سایر مقالات

advanced divider

تست دمودکس

از مشکلات پوست یا مو رنج میبرید؟ شاید علت این مشکلات دمودکس ها باشند. با تست آنلاین ما صد در صد مطمئن شوید.
جهت انجام تست سنجش میزان تراکم دمودکس مایت ها از این لینک استفاده کنید.
تست دمودکس

تخمها پس از چند روز تبدیل به لارو و نوزادان شش پا می شود که پس از طی یک هفته بالغ میشوند تا به چرخه تولید مثل وارد شوند. دوره بلوغ تا بزرگسالی آنها حدود یک هفته است و طول عمر یک انگل دمودکس در حدود 30 تا 90 روز می باشد.  این انگل‌ها در بروز برخی عارضه های پوستی دخیل هستند که مهم‌ترین آن‌ها شامل جوش‌های مقاوم به درمان با طرح خاص مثل یک طرفه بودن یا گروهی بودن و بدون علائم معمول آکنه مثل کومدون است.

تنوع و طبقه‌بندی:

مایت ها موجودات بسیار ریزی هستند که از محیط یا سطح بدن برای زندگی و بقای خود استفاده می کنند و بدون دیده شدن رشد می کنند. بسیاری از آنان در آب و خاک زندگی می‌کنند. مایت ها شمار وسیعی از گونه‌های انگلی در میان حیوانات زنده و گیاهان نیز می‌باشند و بعضی از آن‌ها نیز از قارچها تغذیه می‌کنند.

بیولوژی مایت:

مایت ها نوعی انگل پوستی هستند که با شپش ها تفاوت بسیاری دارند. این مایت ها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نبوده و میانگین طول انگل دمودکس فولیکولاروم از ۰.۳ تا ۰.۴ میلی متر است، در حالی که دمودکس برویس نصف این اندازه و از ۰.۱۵ تا ۰.۲ میلی متر طول دارد . مایت ها مانند کنه ها سه جفت پا در مرحله لاروی دارند و 4 جفت پا در مرحله نمفی و بلوغ پیدا می کنند.

محل زندگی:

انگلهای دمودکس در فولیکولهای مو و غدد چربی پوست انسان زندگی میکنند. این جانداران تمامی مواد زائدی که در طول زندگی در بدنشان تولید می شود درون بدن نگه می دارند تا زمانی که بمیرند و بعد از مرگ بدنشان متلاشی شده و تمامی این مواد زائد روی سطح پوست پخش می شوند.

تغذیه مایت ها:

انگل دمودکس به سادگی از چربی پوست و محصولات آرایشی و بهداشتی تغذیه میکند. با این حال ، به نظر می رسد منبع اصلی تغذیه این انگل ها چربی پوست معروف به سبوم است. به همین دلیل ، هر دو نوع  دمودکس فولیکولاروم و دمودکس برویس معمولا در مناطقی که غدد چربی فعال بیشتری وجود داشته باشد هستند. بیشتر عارضه های پوستی مرتبط با کنه های دمودکس در این قسمت ها ظاهر می شوند.

چگونه آنجکس چرخه زندگی مایت دمودکس را قطع می کند؟

برای از بین بردن مایت های دمودکس، بهترین روش قطع چرخه زندگی آنهاست و روش اصلی انجام این کار کاهش میزان مواد غذایی در دسترس آنها است.

محصولات ضد دمودکس آنجکس به شما در کاهش عوارض و خلاصی از علائم کمک می کند.این عوارض به صورت شوره مو، خارش پوست، ریزش مو، پیری پوست و غیره بروز می‌یابد که با به کارگیری مداوم و روزانه محصولات، به کاهش تراکم این کنه پوست سر و صورت و بدن کمک خواهید کرد. در واقع این متد به شما در بهره‌ مندی از مو و پوستی سلامت و شاداب مساعدت می کند.

تریتمنت انگل دمودکس مایت بوسیله محصولات آنجکس با بهره گیری از پروسه ای گیاهی و طبیعی در عدم بازگشت دوباره مشکلات و عوارض پوست و مو موثر است. محصولات ضد دمودکس آنجکس با ترکیبات طبیعی به کاهش پیری پوست، خارش و رفع درماتیت سبوره، آکنه، روزاسه و بسیاری از علائم رایج کمک می کند.