پرسش های متداول

جهت مشاهده پاسخ پرسش های متداول در این قسمت، روی تب پرسش موردنظر کلیک کنید.

از کجا می توان فهمید که چه کسانی این انگل را دارند؟

باید توجه بفرمایید که بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده (بویژه در دانشگاهای معتبر جهان و امریکا، از جمله دانشگاه کارولینای شمالی در امریکا) اکثر بزرگسالان این انگل را در پوست خود دارند اما تفاوت در تراکم جمعیت این انگل می باشد و هرچقدر جمعیت این مایتها افزایش می یابد مشکلات پوست و مو (که قبلا به چند مورد از آن اشاره شد) نیز بیشتر می شود. به عبارت دیگر از علایم و شدت مشکلات پوست و مو می توان به تراکم جمعیت مایتها و میزان حاد بود آن مشکل نیز پی برد و بین این دو موضوع ارتباط مستقیم وجود دارد.

شما از مثال باغ و باغچه استفاده نمودید، آیا می شود کمی بیشتر از این تمثیل برای ما توضیح بدهید؟

بله! در مقايسه پوست و مو با باغ و باغچه که تمثیلی بجا و مناسب می باشد می توان برای تبیین این مشکل بهره جست.
فرض کنید اگر روزى مشاهده نموديد كه گلهاى زيباى باغ شما پژمرده شده اند و يا در حال آسيب ديدن هستند (مثل ریزش و نازك شدن مو یا سایر مشکلات پوست و مو) و شما فقط آن را آب و کود می دهید (درمان های رايج پوست و مو) اما گل ها و درختان شما هنوز هم در حال از بين رفتن هستند، آنگاه شما متوجه می شوید كه باغ یا باغچه ی زيباى شما آفت زده است (انگل مو، دمودكس مايت) لذا نقش انگل عنکبوتی دمودکس مایت در پوست و سر و صورت و بدن همانند نقش حشرات، کرمها و شته ها و سایر آفات در باغ و باغچه شما می باشد.

بنابراین شما باید با یک شركت کنترل و دفع آفات تماس حاصل فرماييد تا به شما كمك كند تا از شر مشكل اين آفات رهايى يابيد و سپس هنگامی که اين آفات (مايت ها) از بين بروند ضمن پيشگيري از ساير مشكلات و توقف مشكلات فعلی مرتبط با این آفات، شما زمينه را براى شادابى مجدد باغ (پوست و مو) خود فراهم نموده ايد و لذا آب و كود (سایر محصولات) هم نتيجه بهتری براى شما به ارمغان خواهد آورد.

آيا در طول درمان از رنگ مو ميشود استفاده كرد؟

بهتر است از رنگ مو – بویژه رنگ موی شیمایی – حداقل در دوره 3 الی 4 ماه تریتمنت پرهیز شود ولی اگر مصر به استفاده از رنگ مو هستید بهتر است: اولا صبح رنگ شود، ثانیا رنگ مو کمتر روی پوست سر بماند و بیشتر روی ساقه باشد و ثالثا بهتر است از رنگ موی گیاهی استفاده شود.

آیا هر شب باید سر و صورت و بدن با شامپو شسته شود؟

خیر! بارها این نکته را متذکر شدیم که بطور کل شامپو وظیفه ی از بین بردن کثیفی ها و آلودگی های پوست و مو را دارد. و اگر کسی پوست و مویش کثیف نیست و بوی بد نمی دهد، هرگز لازم نیست مرتب از شامپو استفاده کند. اگرچه آبکشی و دوش گرفتن به تنهایی و بدون شوینده حتی هر روز و یا چند مرتیه در روز هم منعی ندارد بلکه بسیار هم خوب است.

به هر حال، تعداد دفعات شستشو با شامپو متناسب با نیاز هر فرد، نوع پوست، آب و هوا، تعریق، آلودگی محیط و سایر عوامل متغییر است برای بعضی ها ممکن است هفته ای یکبار یا حتی کمتر کافی باشد اما برای عده ی دیگری شاید هفته ای چند بار یا درصورت نیاز به دلایلی که قبلا عرض شد بیشتر … هیچکسی به جز خود شخص نمی تواند تعداد دفعات شستشو را تعیین کند. یادآوری می کنیم که اغلب شامپوهای موجود در بازار به انگل های دمودکس غذا می دهند و شرایط را برای تکثیر و تولید مثل مایتها فراهم می نمایند اما شامپو های آنجکس (شامپو سر، صورت و بدن آنجکس) نه تنها به انگل های دمودکس غذا نمی دهد بلکه ضمن کنترل چربی سطح پوست و پاکیزگی مورد نیاز، شرایط را برای برطرف نمودن مایتها همراه با سایر محصولات آنجکس مهیا می نماید.

نکات

**بهتر است تاجاییکه ممکن است هم از ضد آفتاب پرهیز کنید و هم از نور آفتاب دوری کنید (مثلا با کلاه و چتر و … ) به هر حال ضد آفتاب غذای مایتها می شود و برای پوست هم در این دوره مضر است اما مجدد اگر ناچار هستید از ضد افتاب استفاده فرمایید بهتر است صبح قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب، کمی اسپری پی دی تی (روغن ارگانیک نارگیل هم مفید است) استفاده کنید و بعد کرم ضد آفتاب بزنید و شب هم ناچار هستید کرم را پاک بفرمایید.

**قبل از هرچیز باید بدانیم که ساقه ی مو را زیاد نباید شست و هنگام استحمام همان آبی که از روی ساقه مو عبور می کند معمولا کافیست. بنابراین ابتدا باید بیاموزیم که شامپو برای پاکیزگی پوست کف سر (اسکالپ) می باشد نه برای ساقه مو و هر چقدر کمتر ساقه مو با مواد شوینده در تماس باشد بهتر است و کمتر آسیب می بیند اگرچه در پاسخ سوال قبل یادآوری شدیم که حتی پوست سر و صورت و بدن را نیز لازم نیست زیاد با مواد شوینده بشوییم اگرچه آبکشی با آب معمولی و خنک و بدون شوینده عادت خوبیست. از آنجاییکه نرم کننده ها یا شامپو های شیمیایی می توانند تغذیه دمودکس ها را فراهم کنند؛ بهتر است در این دوره به جای نرم کننده ها از روغن نارگیل ارگانیک،تصفیه نشده و تهیه شده به روش کلد پرس یا روغن کرچک استفاده شود.

زمانيكه مجبور به استفاده ضد آفتاب هستيم اشكالي ندارد از اسپري پي دي تي استفاده كرده بعد ضد آفتاب استفاده كنيم؟

بهتر است تاجاییکه ممکن است هم از ضد آفتاب پرهیز کنید و هم از نور آفتاب دوری کنید – مثلا با کلاه و چتر و … – به هر حال ضد آفتاب غذای مایتها می شود و برای پوست هم در این دوره مضر است اما مجدد اگر ناچار هستید از ضد افتاب استفاده فرمایید بهتر است صبح قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب، کمی اسپری پی دی تی (روغن ارگانیک نارگیل هم مفید است) استفاده کنید و بعد کرم ضد آفتاب بزنید و شب هم ناچار هستید کرم را پاک بفرمایید.

در طول دوره تریتمنت دمودکس (مایت سولوشن آنجکس)، رعایت چه مواردی می تواند به پیشگیری از ریزش مو کمک کند؟

1. از دستگاه برقی هایفرکانسی مرتب استفاده شود.
2. استفاده از تونیک مو آنجکس فراموش نشود.
3. اسپری پی دی تی قبل از خواب فراموش نشود.
4. یکی از نکات مهم ماساژ صحیح اسکالپ (پوست سر) است که تکنیک ساده ای دارد که با نرمی انگشتان دست بصورت فشار ملایم بالا و پایین انجام شود تا به افزایش گردش خون در مویرگ های اسکالپ کمک کند.
5. تعداد دفعات شستشو ی غیر ضروری با شامپو کاهش داده شود و به جای آن تعداد دفعات دوش آب سرد (بدون مواد شوینده) افزایش یابد.
6. قبل از ساعت 10 شب بخوابید و از استرس های روحی بپرهیزید.

موهاى من بلند و رنگ شده مي باشد وقتى از ماسك مو و يا نرم كننده استفاده نمي كنم موهام غير قابل شانه كردن مي شود. چاره چیست؟

قبل از هرچیز باید بدانیم که ساقه ی مو را زیاد نباید شست. و هنگام استحمام همان آبی که از روی ساقه مو عبور می کند معمولا کافیست. بنابراین ابتدا باید بیاموزیم که شامپو برای پاکیزگی پوست کف سر (اسکالپ) می باشد، نه برای ساقه مو. و هر چقدر کمتر ساقه مو با مواد شوینده در تماس باشد بهتر است و کمتر آسیب می بیند.

اگرچه در پاسخ سوال قبل یادآوری شدیم که حتی پوست سر و صورت و بدن را نیز لازم نیست زیاد با مواد شوینده بشوییم. اگرچه آبکشی با آب معمولی و خنک و بدون شوینده عادت خوبیست. ولی بر خلاف شوینده ها و شامپوها که بیشتر برای نظافت پوست می باشد، و بهتر است کمتر با موی سر در تماس باشد.

اما برای نرم کننده ها و کاندیشنر موضوع دقیقا برعکس می باشد یعنی کاندیشنر ها برای پوست (اسکالپ) و حتی رشد مو مضر هستند ضمن اینکه منبع غذایی برای دمودکس ها می باشند و لذا بهتر است در طول دوره تریتمنت دمودکس استفاده از کاندیشنر پرهیز شود و یا اگر نیاز مبرم می باشد فقط برای ساقه مو استفاده شود و ترجیحا اینگونه محصولات صبح ها استفاده شود چون شبها زمان فعالیت بیشتر مایتها می باشد.

در این مدت استفاده از روغن ارگانیک نارگیل (و یا مخلوطی از روغن نارگیل و روغن کرچک و ترجیحا با مقدار کمی اسپری پی دی تی) مانعی ندارد. یادآوری می کنیم نتایج محصولات آنجکس برای سلامتی و زیبایی در دراز مدت مشهود خواهد بود. و در کوتاه مدت ظرف سه ماه تریتمنت دمودکس بهتر است مدارا کنیم و کمتر از محصولات آرایشی استفاده شود. تا دمودکس ها زودتر ریشه کن شوند.

درضمن بهتر است برای رعایت بهداشت مو از شانه چوبی استفاده شود و از شانه پلاستیکی و فلزی نیز پرهیز شود.

 رعایت نکات در طول تریتمنت

خلاصه در طول سه الی چهار ماه دوره تریتمنت دمودکس “متد مایت سولوشن آنجکس”: الف- محصولات آنجکس حتما شبها قبل از خواب استفاده شود. ب- شبها هرگز از لوازم آرایش و کاندیشنر و نرم کننده و کرم های چرب برای پوست و مو استفاده نشود. ج- اگر ملزم به استفاده از لوازم آرایش و موارد بالا هستید فقط صبح ها استفاده شود و شب پاک شود. د- کاندیشنر و نرم کننده مو صبح ها روی ساقه مو استفاده شود و با پوست سر برخورد نکند. ه – درصورت خشک بودن پوست و مو بهتر است از روغن نارگیل استفاده شود – هم برای پوست و هم مو – و یا مخلوطی از روغن نارگیل و روغن کرچک و ترجیحا با مقدار کمی اسپری پی دی تی. و- تعداد شستشوی غیر ضروری کاهش و به جای آن تعداد دفعات دوش با آب سرد افزایش یابد.

آيا هر شب بعد از استفاده از دستگاه هايفركانسي بايد مو دوباره موطوب واسپري پي دي تي استفاده شود يا وقتي به روبالشتي اسپري ميكنيم كفايت ميكند؟

بهتر است هر شب در آخرین مرحله قبل از خواب ابتدا کمی پوست مرطوب و اسپری شود. البته اسپری روی روبالشی لازم است اما کافی نیست.

فواید استفاده از محصولات آنجکس چیست؟

از آنجاییکه مایتهای دمودکس، انگل های فعال روی سطح پوست و در زیر ریشه مو و پوست انسان هستند و با اغلب مشکلات پوست و مو همانند: ريزش مو، كم پشت و نازك شدن مو، آكنه روزاسه، جوش، خارش، چین و چروک و پیری پوست و بسیاری دیگر از این عارضه ها مرتبط هستند که برای بهبود یافتن این قبیل مشکلات پوستی، نابودی دمودکس ها ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد، خوشبختانه محصولات آنجکس راه حل قطعی و تضمین شده ای برای برطرف نمودن  دمودکس مایت به جهانیان ارائه نموده است که پیش شرطی انکارناپذیر در حل غالب مشکلات پوست و مو نیز هست.

برای مشکل روزاسه کدام پکیج آنجکس را باید تهیه کنم؟

محصولات آنجکس برای همگان با هر نوع عارضه پوست یا مو مرتبط با مشکل دمودکس قابل استفاده است اما نحوه ی استفاده از محصولات متناسب با نیاز افراد متفاوت است، لذا هنگام تهیه محصولات، مشاوران آنجکس روش استفاده را هم به شما تقدیم خواهند کرد. یادآوری: اگر چه محصولات لازم است اما به تنهایی کافی نیست بلکه استفاده از محصولات به طرز صحیح و همراه با روش ها و دستورالعمل پروتکل آنجکس بسیار مهم است. اگرچه تا حدودی نحوه استفاده و مقدار استفاده از محصولات بنا بر نوع مشکلات پوستی می تواند متفاوت باشد.

محصولات آنجکس دقیقا چیست و چرا باید همه استفاده کنند؟

محصولات آنجکس بر مبنای ترکیبات گیاهی و طبیعی می باشد که شامل شوینده های پوست و مو (شامپو ها) و سرم و تونیک مو و اسپری ویژه تریتمنت انگل دمودکس مایت که بهتر است هم زمان از یک دستگاه برقی به نام دستگاه “هایفرکانس” نیز استفاده شود … استفاده از محصولات آنجکس نیز برای از بین بردن آفات پوست و مو (انگل های دمودکس مایت) برای عموم ضرورت دارد.

بطور اختصار هدف نهایی این محصولات و تکنولوژی مایت سولوشن چست؟

هدف، از بین بردن انگل های دمودکس مایت پوست و مو می باشد تا نهایتا زمینه برای زیبایی، سلامتی و جوانی پوست و مو مهیا گردد، بنابراین محصولات آنجکس هم نهایتا با ازبین بردن آفات پوست و مو، به سلامتی، بهداشت و زیبایی پوست و مو کمک می نماید.

آیا محصولات دمودکس مایت سولوشن آنجکس برای سنین خاصی مناسب می باشد؟

درحقیقت محصولات آنجکس برای همه سنین قابل استفاده و مفید است و بهتر است همگان از آن استفاده نمایند.

آیا آنجکس سایر محصولات یا خدمات مرتبط با پوست و مو زیبایی را نیز ارائه می دهد؟

آنجکس مبتکر “تکنولوژی مایت سولوشن” می باشد که مفتخر به کسب بهترین جایزه اختراع سال 2012 گشته و قطعا به صنایع زیبایی و پوست و مو کمک می نماید، اما نه با کاشت مو یا جراحی پلاستیک و … بلکه با ازبین بردن انگل هایی که در پوست و موی انسان زندگی می کنند و با تراکم بالای جمعیت این انگل ها به پوست و مو صدمه وارد می نمایند مانند آفات در باغ … مثل میکروب در دهان و دندان … لذا نقش شرکت آنجکس همانند نقش شرکت دفع آفات در باغداری است، اما جهت دفع آفات پوست انسان

آيا اسپري پي دي تي بايد مستقيم روي پوست صورت اسپري شود يا بوسيله پنبه به صورت زده شود؟

بهتر است از پنبه استفاده نشود. به عنوان مثال می توان ابتدا روی انگشتان یا کف دست تمیز که مرطوب باشد اسپری و سپس روی پوست ماساژ داده شود.

آیا محصولات آنجکس باید قبل از کاشت مو و یا سایر درمان های پوست و مو انجام شود یا بعد از آن؟

تکنولوژی “دمودکس مایت سولوشن آنجکس” هم برای پیشگیری وهم جهت حل مشکلات مذکور لازم است. البته بدیهی است که “پیشگیری بهتر از درمان است”. و لذا بهتر است قبل از کاشت مو یا هرگونه درمانی برای مشکلات مرتبط پوست و مو از این متد نوین استفاده گردد. و به عبارتی این محصولات و این تکنولوژی مقدم برهرگونه راهکار دیگری می باشد. زیرا تا این انگل از بین نرود بسیاری از این مشکلات بصورت اصولی برطرف نخواهد شد.

براي درمان روزاسه حتما سر و صورت بايد از پي دي تي استفاده شود يافقط صورت بايد مورد استفاده قرارگيرد؟

بهتر است از اسپری پی دی تی هم برای سر و هم صورت استفاده شود. البته اگر در ناحیه سر مشکلی ندارید مقدار استفاده در ناحیه اسکلپ/سر می تواند کمتر باشد. چون به هرحال دمودکس ها ممکن است از ناحیه صورت به سر مهاجرت کنند و با این کار پیشگیری می فرمایید.  (بهتره برای سر از اسپری دی اچ تی استفاده بشه و اگر در دسترس نبود اسپری پی دی تی همون کار رو میکنه)